Víno z roku narození

Historické vína

Každé z našich vín je pečlivě vybrané profesionálním vinařem ze soukromých zahraničních sbírek a sklepů.

Rychlé doručení

Všechna vína z naší nabídky Vám doručíme v rámci Slovenska a České republiky do 3-4 pracovních dnů od objednávky.

Dárková kazeta

Obdarujte stylově a vyberte si k láhvi i elegantní dárkové balení - dřevěnou kazetu vyplněnou dekorativní dřevěnou vlnou.

Bezpečné balení

Stovky bezpečně doručených zásilek mluví za sebe - Vaše víno zabalíme tak, aby se mu po cestě k Vám nic nestalo.

Nejčastější otázky o vínech z roku narození

Pocházejí vína skutečně z uvedeného roku?

Ano, každé víno z roku narození, které na našich stránkách nabízíme, zaručeně pochází z deklarovaného roku. Historické vína odebíráme výhradně z ověřených zahraničních vinařských sbírek a sklepů vedených zkušenými vinaři, kteří se dlouhodobě profesionálně věnují historickým vínům z celého světa.

Z nichž let jsou historické vína dostupné?

Nabídka vín z roku narození se mění každý den – některá vína se prodají, nové pravidelně přibývají. Víno, které je dostupné dnes, zítra už dostupné být nemusí, proto doporučujeme hlavně při velmi žádaných jubilejních ročnících objednat vyhlédnuté víno co nejdříve. V důsledku velkého poptávky a skutečnosti, že jde o exkluzivní a vzácný zboží, se může stát, že z určitých let se déle neobjeví žádné víno na skladě. V případě jakýchkoliv dotazů nebo poptávky po víně z konkrétního ročníku nás neváhejte kontaktovat e-mailem .

Přehled dostupných ročníků vín:

Je víno z roku narození stále pitné?

Všechny vína z roku narození na naší stránce jsou tzv. archivní vína. Pokud si objednáte například láhev vína z roku 1971, nejde o víno, které původní vlastník v daném roce koupil, zapomněl ho ve sklepě nebo na půdě a po padesáti letech ho jeho vnuk prodal přes internetový bazar. Takové víno, i kdyby bylo správné uskladněno, by s největší pravděpodobností už nebylo pitné.

Archivní vína pocházejí z takových hroznových odrůd, které jsou mimořádně vhodné pro dlouhodobé skladování, flaškují se s tímto záměrem a navíc jsou dlouhodobě profesionálně skladovány. Důležitou roli také hrají obsah alkoholu, kyselinky, celková struktura vína včetně minerality a různé jiné parametry. Nejvhodnější na archivaci jsou červené vína, které tvoří převážnou většinu historických vín v naší nabídce.

Zaručeně garantovat, že konkrétní víno z roku narození bude pitné bohužel neumíme, protože na to má vliv příliš velké množství různých faktorů. Stejně nevíme zaručit, že objednané víno bude každému chutnat – kolik lidí, tolik chutí. Někomu se charakter archivního vína může líbit, jinému ne. Garantovat však víme, že děláme vše proto, abychom do naší nabídky vybírali vína výhradně od dodavatelů s těmi nejlepšími referencemi, jakož i to, že z dosavadních mnoha stovek prodaných vín jsme nezaregistrovali jedinou stížnost nebo nespokojenost.

Je možné zabalit víno do dárkového obalu?

Ano, víno z roku narození si můžete nechat zabalit do elegatního dárkového obalu:

wine_box

Dárková kazeta

⏵ stylová dřevěná kazeta z borovicového dřeva
⏵ uzavíratelná díky kovové západce zlaté barvy
⏵ vhodná na jednu láhev vína o objemu 0,75l
⏵ vyplněna dekorativní dřevěnou vlnou
⏵ cena 390 Kč

Nabízíte k vínům i příslušenství?

Ano, při otevírání historických lahví vína doporučujeme použití vhodného otvíráku:

wine_opener

Otvírák na historické vína

speciální otvírák určený pro snadné a bezpečné otevírání historických lahví
korek zůstává neporušený (na rozdíl od běžného otvíráku)
sestává z otvíráku se dvěma čepelemi a plastového pouzdra
⏵ cena 340 Kč

Z požadovaného roku není v nabídce víno, co mám dělat?

V případě, že jste víno z roku narození z Vámi požadovaného ročníku na našich stránkách nenašli, není dostupné, nebo byste měli zájem o indiviuálnu nabídku jiných vín z vybraného roku (např. ve vyšší cenové kategorii), neváhejte nás kontaktovat e-mailom nebo prostřednictvím kontaktního formuláře dole níže a my se pokusíme vhodné víno pro Vás sehnat.

Máte otázku, na kterou jste nenašli odpověď?

+421 908 819 474

každý pracovní den od 9:00 do 16:00